Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Panna Młoda w tym wyjątkowym dniu chciałaby wyglądać jak najlepiej. Właśnie dlatego wybór idealnej sukni ślubnej bywa naprawdę trudny. Krój czy długość sukienki powinny być dobrane do sylwetki. Wybór często okazuje się jeszcze trudniejszy dla Pań, które poszukują sukni w większym rozmiarze. Nie ma uniwersalnej zasady dotyczącej modelu sukni, która będzie dla nich odpowiednia. Każda z Kobiet chce ukryć inne mankamenty i podkreślić inne atuty sylwetki. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając suknię ślubną plus size?

Krój sukienki a ukrywanie mankamentów 

Każda Kobieta poszukująca idealnej sukni ślubnej, chce ukryć pewne części swojej sylwetki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Panna Młoda powinna podobać się przede wszystkim sobie. Dobór odpowiedniego kroju sukienki powinien być uzależniony od tego, które części sylwetki mają zostać dyskretnie ukryte. Panie, które nie mają wcięcia w talii i chcą to ukryć, powinny zdecydować się na suknię z talią przesuniętą pod biust.

Jeśli Panna Młoda nie chce eksponować ramion, dobrym wyborem będzie krótki rękaw lub etola. Wybierając suknię, która jest obcisła na górze i rozszerza się ku dołowi, można skutecznie wyrównać proporcje sylwetki. Warto również wziąć pod uwagę długi welon, ponieważ dzięki niemu sylwetka zostanie optycznie wydłużona i wyszczuplona. Panie poszukujące sukni ślubnej plus size powinny zrezygnować z prostych sukien bez falban, a także z fasonu syrenki, ponieważ takie modele dodają kilogramów.

Dekolt i ramiączka 

Na to, jak przyszła Panna Młoda będzie się prezentować z sukni ślubnej plus size, wpływa również dekolt. Aby podkreślić biust, wysmuklić ramiona i wydłużyć szyję, warto wybrać suknię, która ma dekolt w kształcie litery V. Kolejną kwestią są ramiączka. Panie poszukujące sukni ślubnej w większym rozmiarze zwykle rezygnują z cienkich ramiączek, które optycznie dodają kilogramów.

Często dobrym wyborem okazuje się suknia w kolorze écru zamiast białej. Przyszłe Panie Młode powinny jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest, by to one dobrze się czuły w tej wyjątkowej kreacji. Właśnie dlatego dobrze, jeżeli przymierzą kilka różnych modeli i samodzielnie ocenią, czy czują się w nich swobodnie oraz jak się sobie podobają.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ