rękawiczki ślubne

Kreacja ślubna musi być idealna, by dodawać pannie młodej pewności siebie, i by ten wyjątkowy dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Warto pamiętać, że to całość stylizacji stanowić będzie o efekcie końcowym. Dlatego właśnie warto dobrze przemyśleć dodatki do sukni ślubnej: welon, wianek, biżuterię, bieliznę czy nawet rękawiczki. No właśnie – rękawiczki to nieco zapomniany element damskich kreacji, a teraz ponownie króluje w modzie. Świetnie dopełnią stylizację ślubną i dodadzą jej ciekawego, eleganckiego stylu, która różnić się będzie od tych widywanych ostatnimi laty. Nie wszystkie rodzaje rękawiczek będą jednak pasować do każdej sukni, więc warto wiedzieć jak je ze sobą łączyć, by nie popełnić stylizacyjnego faux pas.

Jak dopasować rękawiczki do sukni ślubnej?

Rękawiczki ślubne produkuje się z różnych materiałów, np. koronki, tiulu, atłasu, aksamitu. Oprócz tego mają różne fasony, a wśród nich znaleźć można długie, krótkie, z palcami czy bez. Mogą być dekorowane cekinami, haftem czy perełkami. Pierwszym kryterium jednak powinien być gust i wygoda. Warto bowiem pamiętać, że panna młoda ma wytrzymać w całej kreacji przez całą uroczystość i noc weselną. Poza tym jednak istnieje kilka zasad, którymi kierując się można dobrać idealne rękawiczki ślubne do swojej sukni.

  1. Rękawiczki krótkie najlepiej będą pasować do sukni z długim rękawem, albo do kreacji zimowej – z płaszczem i szalem. 
  2. Rękawiczki długie pasują zaś do wszystkich fasonów sukien ślubnych. Jeśli panna młoda chcę zdecydować się na długie rękawiczki to warto wziąć pod uwagę lekkie rękawiczki bez palców.
  3. Długie rękawiczki najlepiej komponują się z sukniami bez rękawów. Zakrywając przedramiona, łokcie i dłonie nadadzą lekkości ramionom i optycznie je wyszczuplą.
  4. Koronkowa, zdobiona suknia najlepiej łączy się z prostymi rękawiczkami, za to suknie proste i gładkie świetnie dopełnią rękawiczki bogate w zdobienia. Kreacje zbyt strojne mogą sprawiać wrażenie ciężkich i przytłoczyć swoim bogactwem zdobieniowym. 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ