suknia ślubna

Zwiewne tkaniny, prosty krój, subtelne koronki, florystyczne akcenty, nonszalanckie falbanki, koraliki i frędzle – oto, co wyróżnia suknie ślubne w stylu boho. Dobranie odpowiednich dodatków do tego rodzaju ślubnej stylizacji wymaga rozwagi i umiaru. Na co warto się zdecydować, by strój panny młodej na długo został zapamiętany? Jaka biżuteria i akcesoria będą się dobrze komponować z suknią ślubną w stylu boho?

Co pasuje do sukni ślubnej w stylu boho? 

Suknie ślubne w stylu boho robią niesamowite wrażenie. Powinno się zatem uważnie dobierać do nich dodatki. Tak, by uzupełniające elementy stroju nie odciągały uwagi od samej sukni. Ślubne kreacje boho upiększa się przy pomocy żywych kwiatów, często polnych, lub dodatków z motywem kwiatowym. Dobrym pomysłem jest również kwietny wianek zamiast welonu. Do sukni boho pasują błyszczące dodatki biżuteryjne, drobne kryształy, perły i srebrno. Talię panny młodej ubranej w suknię boho można delikatnie podkreślić przy pomocy paska z koralików lub mieniących się kamieni. Do ślubnych stylizacji boho doskonale pasują wszelkie dodatki z motywami zaczerpniętymi z natury. Na przykład biżuteria z motywem kwiatów czy liści, a także przymocowane do sukni żywe kwiaty lub ptasie pióra.

Jeśli ślub odbywa się w chłodnej połowie roku, warto rozważyć dodatek do sukni boho w postaci puszystego bolerka, wełnianego szala lub innego nakrycia pleców i ramion. Może to być przykładowo chusta z frędzlami lub falbanami. Oczywiście narzutka na plecy nie powinna być ani zbyt długa, ani zbyt szeroka, by nie zasłaniała samej sukni boho. Nie powinna także stanowić głównego elementu kreacji. W tworzeniu ślubnej stylizacji boho najważniejsze jest zachowanie umiaru. Jeśli decydujesz się zatem na błyszczące aplikacje do sukni, zminimalizuj dodatki biżuteryjne. A jeśli górna część sukni jest bogato zdobiona ażurowymi koronkami, zrezygnuj z wytwornego welonu czy tiary na rzecz skromniejszej opaski. Zadbaj też o własny komfort i wybierz dodatki, które pasują do Ciebie, do Twojej osobowości. Takie, w których będziesz się dobrze czuła.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ